TOP

Ulgi podatkowe w Danii

 

Wysokie zarobki, atrakcyjne pakiety socjalne, wysoki standard życia, ciekawa kultura, piękne krajobrazy corocznie przyciągają do Dani Polaków (i nie tylko) szukających lepszego życia. Legalna praca w skandynawskim kraju wiąże się z możliwością skorzystania z licznych ulg podatkowych i uzyskaniem niemałego zwrotu podatku, który może zasilić domowy budżet. Z jakich ulg najczęściej korzystają pracownicy? Jak odzyskać należne pieniądze? Sprawdź!

Ulga za dojazd do pracy

Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie swojego zwrotu podatku jest skorzystanie z możliwości odliczenia kosztów dojazdów do zakładu pracy. Ulga przysługuje każdemu, kto pokonuje dystans (w obie strony) wynoszący minimum 24 km. Odliczeniu podlegają również wydatki związane z dojazdem z Polski do miejsca pracy w Danii. Bez znaczenia jest w tym przypadku środek lokomocji. Aby uzyskać zwrot kosztów, powinieneś zbierać rachunki za paliwo oraz bilety.

Zwrot kosztów za wyżywienie i zakwaterowanie

Osoby podejmujące tymczasową pracę na terenie Danii mogą częściowo odzyskać pieniądze przeznaczone na zakwaterowanie i utrzymanie się.

Cross border

Cross border to rodzaj ulgi podatkowej, z której mogą skorzystać osoby, których łączny dochód roczny został w co najmniej 75% uzyskany na terenie Danii.

Skorzystaj z pomocy fachowców

Obawiasz się, że poprawne skompletowanie i wypełnienie pism będzie zbyt skomplikowane ze względu na ograniczony kontakt z urzędnikami czy barierę językową? Wbrew pozorom odzyskanie należnych pieniędzy nie musi być skomplikowanym procesem wiążącym się ze stresem. Nieocenioną pomocą w uregulowaniu w Polsce wszystkich spraw urzędowych są biura rachunkowe wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Na stronie zwrot-podatkow.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Categories Ciekawe