TOP

Uprzyjemnij chwile na tarasie w prosty sposób

Chwile spędzone na tarasie to świetny sposób na to, aby odpocząć, zrelaksować się i odetchnąć świeżym powietrzem. Posiadacze tarasu podkreślają także możliwości takie jak urządzanie grilla, spotkania w gronie znajomych przy drinku czy też szansę na romantyczny wieczór we dwoje. Taras daje wiele możliwości. Pierwsze dni jesieni dla wielu z nas to ostatni moment na przesiadywanie na tarasie. A gdyby tak zadbać o jego zadaszenie oraz osłonięcie?

Nowoczesne tarasole – co warto o nich wiedzieć?

Zadaszenie tarasu nie jest dzisiaj żadnym problemem. Wystarczy skorzystać z oferty firm takich jak tarasola.pl i wybrać produkt spełniający nasze oczekiwania. Tarasole to produkty mogące służyć zarówno jako zadaszenie tarasu, jak i jako samodzielna konstrukcja w środku ogrodu. Zadaniem tarasoli jest nie tylko skuteczna ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także przed deszczem.

Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach. Zróżnicowanie kolorystyczne sprawia, że możliwe jest dobranie konstrukcji idealnie wpisującej się w estetykę tarasu. Stelaż tarasoli tworzony jest na stabilnych podstawach – może oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. Nie ma potrzeby załatwiania pozwolenia budowlanego – konstrukcja tego nie wymaga.

 

Co warto wiedzieć o samych dachach?

Dachy tarasoli rozkładane są automatycznie przy pomocy dedykowanego pilota. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku, kiedy zadaszenie ma być szybko rozłożone. Tworzywo dachu to tkanina poliestrowa, często pokrywana poliuretanem. Zastosowanie włókien poliestrowych gwarantuje, że tkanina jest odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie słoneczne. Nie blaknie, nie nagrzewa się gwarantując użytkownikom przyjemny chłód w swoim cieniu. Chętnie stosowanym rozwiązaniem jest zadaszenie lamelowe, w całości wykonane z profili aluminiowych.

Categories Dom i Wnętrze