TOP

Ważne zalecenia po liposukcji

Liposukcja to sposób na pozbycie się tłuszczu z opornych miejsc, jakimi są zazwyczaj brzuch, uda, czy boki. Niestety w tych partiach trudno zniwelować zbędną tkankę tłuszczową za pomocą ćwiczeń czy diety. Z tego względu, jeżeli waga osoby chcącej zadbać o sylwetkę już się nie waha, może ona dokonać ostatecznego zabiegu modelowania, czyli liposukcji. Jakich ważnych zaleceń po zabiegu trzeba koniecznie przestrzegać?

Jak długo nosić odzież po liposukcji?

Od razu po operacji zakładana jest pacjentowi odzież po liposukcji. Wcześniej należy ustalić z lekarzem, jaki jej rodzaj i typ będzie najodpowiedniejszy po konkretnym zabiegu. Na przykład, jeżeli tłuszcz będzie odsysany z ramion, nie ma potrzeby kupowania odzieży po liposukcji zakrywającej także brzuch czy uda. Należy się również poradzić specjalisty co do jakości takiego stroju. Nie warto oszczędzać na takiej inwestycji, ponieważ dobry strój po liposukcji odgrywa niemal tak samo ważną rolę, jak fachowo przeprowadzony zabieg.

W odzież po liposukcji należy się zaopatrzyć samodzielnie. Lekarz może wskazać namiary na dobry sklep, ale najczęściej pozostaje to w gestii pacjenta. Ważne, by kupić strój wyprodukowany przez dobrą, znaną i cenioną na rynku medycznym firmę, ponieważ wysoka jakość i trwałość odzieży ma ogromne znaczenie. Trzeba będzie ją nosić nawet przez kilka tygodni. Konkretny zalecany czas noszenia odzieży po liposukcji także ustali lekarz, ale czasem może się to przedłużyć nawet do pół roku. Wiele zależy od rozległości zabiegu i stanu skóry.

Po co nosi się odzież po liposukcji?

Przede wszystkim ma ona zagwarantować bezpieczeństwo po zabiegu. Zapobiega zakrzepom, które mogą, być śmiertelnie niebezpieczne, ale także sprawia, że nie pojawiają się obrzęki czy zasinienia. Dodatkowo wspomaga gojenie się ran, cyrkulację płynów i pozwala skórze odpowiednio się formować po odessaniu tłuszczu. Nie wolno lekceważyć tych zaleceń i zdejmować odzieży uciskowej przed czasem, ponieważ może to doprowadzić do tego, że wyniki zabiegu będą niezadowalające.

Dzięki ścisłemu stosowaniu się do wskazań lekarza medycyny estetycznej, między innymi regularnemu noszeniu odzieży uciskowej w pierwszych tygodniach po operacji, można mieć pewność, że całość rekonwalescencji przebiegnie pomyślnie. Nie należy również zapomnieć o okresowych kontrolach, podczas których specjalista obejrzy ciało i sprawdzi, czy wszystko goi się prawidłowo. Na szczęście do pracy i normalnego trybu życia można wrócić po liposukcji względnie szybko, jeżeli nie ma żadnych powikłań.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

Categories Ciekawe