TOP

Wycieczki skiturowe – co to takiego?

Narciarstwo oraz wspinaczka wysokogórska to sporty, które trzeba po prostu kochać. Trzeba też kochać wszystko, co jest z nimi związane – śnieg, wiatr i mróz. Trudno jednak pokochać kolejki narciarzy ustawione na wyciągu. I dlatego właśnie powstały skitury.

Czym są skitury

Wycieczki skiturowe polegają na zdobywaniu górskich szczytów w godzinach i porach sezonu, w których jest najmniej turystów – najmniejsze szanse na spotkanie kogokolwiek na szlaku, na potykanie się o kogokolwiek podczas zjazdu. Skitury zostały wymyślone jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne wycieczki górskie, ale bez wchodzenia na utarte szlaki.

Jak się przygotować na wycieczkę skiturową?

Jednodniowa wycieczka skiturowa jest wydarzeniem, na które warto się przygotować równie uważnie, co na obóz skiturowy. Oprócz rzeczy, które wzięlibyśmy ze sobą na zwyczajną wycieczkę w góry, warto wziąć też gogle narciarskie, krem z filtrem UV i natłuszczający skórę twarzy, porządne buty skiturowe, kijki narciarskie, narty, ciepły kombinezon, plecak turystyczny, latarkę czołówkę oraz parę innych drobiazgów. Zakup sprzętu na taką wycieczkę nie powinien odbywać się w ostatniej chwili. To jest wyposażenie, które trzeba zakupić w możliwie jak najwyższej jakości, dopasowane pod siebie idealnie, szczególnie gdy chodzi o foki i buty. Kupiony w sieci na oko sprzęt może się okazać niedopasowany, i wtedy cała przyjemność skiturowania spełznie na niczym.

Jak wyglądają wycieczki jednodniowe?

Jednodniowe wycieczki skiturowe rozpoczynają się już o świcie, najczęściej wyjazd jest z Zakopanego o godzinie 6 rano. Podczas jazdy autokarem na wybrane, dzikie miejsce zjazdu, załoga zostaje szczegółowo przeszkolona w zakresie obsługi sprzętu, jazdy na nartach, wchodzenia w nich pod górę, zachowania bezpieczeństwa w górach i tym podobnych sprawach. Po dotarciu na miejsce, gdzie nie ma innych turystów, a szlaki są dzikie i nieuczęszczane, skiturowcy wspinają się pod górę. Gdy już uda im się dotrzeć szczęśliwie na szczyt, będą mieli czas na podziwianie widoków, zjedzenie prowiantu i nabranie sił przed zjazdem na nartach.

Wycieczki skiturowe odbywają się pod opieką profesjonalnego przewodnika tatrzańskiego, który zna góry jak nikt inny i nawet dzikie, niedostępne miejsca są dla niego żadną tajemnicą. Urok takich wycieczek tkwi w tym, że uczestnicy mają możliwość zjeżdżania w nietypowych warunkach, w pięknych okolicznościach przyrody, a przede wszystkim – bez tłumu innych przeszkadzających narciarzy dookoła, co jest główną zaletą tych eskapad.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta.

Categories Ciekawe
https://aaron.net.pl/jaki-jest-niezbedny-sprzet-jezdziecki/ https://zhongchenzi.com/technologia-blockchain-mozliwosci-zastosowania-w-obecnych-czasach/ http://tajmuseum.com/wymagania-iso-45001/