TOP

Wygodne podawanie paliwa stałego w systemach centralnego ogrzewania

Żeliwny układ nawęglania to znakomite rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy mieć kontrolę nad tym, jak kotły co pracują w każdym momencie i chcemy sobie radzić bez konieczności ciągłego ręcznego dbania o ilość paliwa znajdującego się w kotle. Współczesne kotły co posiadają oczywiście automatyczne podajniki paliwa, ale trzeba mieć na uwadze to, że ich możliwości są dość mocno ograniczone.

Żeliwny układ nawęglania

Wykorzystując żeliwny układ nawęglania możemy bezpośrednio połączyć duży zbiornik paliwa z piecem tak, że będzie ono podawane w ilości i w czasie, jaki sobie ustalimy. Bez konieczności ingerencji zewnętrznej. Tego typu akcesoria do kotłów co wykonywane są z żeliwa ze względu na warunki pracy i duże siły, z jakimi muszą się mierzyć. Szczególnie duże znaczenie ma tutaj ślimak podający paliwo (zazwyczaj wymaga się elementów nie większych niż o średnicy 4 centymetrów), ponieważ działające na niego siły są przemożne, co przekłada się na wysoki potencjał do powstania uszkodzeń. Można jednak liczyć na wieloletnią gwarancję.

Kotły automatyczne

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kotła z automatycznym podajnikiem paliwa sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek – piec automatyczny ekogroszek.

Categories Ciekawe