TOP

Wykorzystaj luksusowe meble ogrodowe blisko domu!

Elegancja i wygoda – te dwie cechy powinny łączyć w sobie idealne meble ogrodowe. Dzisiaj znalezienie kompletu takich mebli nie jest trudne – zaoferują nam je zarówno sami producenci, jak i sklepy ogrodnicze czy meblowe. Musimy być jednak świadomi, że jest jeszcze coś, co powinniśmy wziąć pod uwagę – to trwałość mebla oraz materiały, z których został on wykonany.

Dlaczego trwałość jest tak ważna?

Meble ogrodowe i tarasowe przez cały okres użytkowania narażone będą przede wszystkim na zmienne warunki atmosferyczne – niskie i wysokie temperatury, deszcz, wilgoć, ale też wnikanie brudu, działanie pyłu. Istotne jest, aby wykorzystane materiały były wysoce odporne na takie czynniki i nie koślawiły się, nie zmieniały struktury, nie pękały czy blakły.

Obecnie najpowszechniejszym materiałem do tworzenia stelaży mebli jest aluminium malowane proszkowo. Tworzywo takie jest odporne na działanie wilgoci oraz na pojawianie się rdzy. Luksusowe meble ogrodowedzięki aluminiowym stelażom stały się również znacznie lżejsze, co znacząco przekłada się na ich prostsze przenoszenie czy podnoszenie.

Materiały wierzchnie – technorattan i poduszki tapicerowane tkaninami hydrofobowymi

Jednymi z najchętniej wybieranych kompletów są zestawy technorattanowe. Technorattan jest znany doskonale polskim klientom – dzisiaj jednak zestawy takie znacząco różnią się od tego, co mogliśmy kupić jeszcze 10-15 lat temu. Nowoczesny design jest zasługą doświadczonych projektantów. W parze ze wspaniałym wyglądem idzie komfort – meble profilowane są w taki sposób, aby wspierać naturalną pozycję kręgosłupa.

Wierzch mebli może być wyłożony poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi. Tkaniny takie nie chłoną brudu czy wilgoci, są wysoce odporne na uszkodzenia. Dzięki takim tkaninom wnętrze poduszki jest lepiej chronione a całość wygląda wspaniale przez długi czas.

Categories Dom i Wnętrze