TOP

Jak zaaranżować ogród i balkon?

Ogród czy balkon to wyjątkowe miejsce w domu. Doceniane szczególnie latem, gdy daje mieszkańcom wyjątkowe możliwości i przyjemną atmosferę. Warto dobrze go zagospodarować i wykorzystać wszystkie jego atuty. Jest to możliwe dzięki przemyślanej i funkcjonalnej aranżacji jego przestrzeni. A pomysłów na ciekawą aranżację jest bardzo wiele.

Ogród

Posiadanie ogrodu to marzenie wielu osób, głównie ze względu na walory estetyczne – kwitnące wiosną kwiaty i zapachy towarzyszące rozbudzaniu się przyrody ze snu po zimie potrafią być naprawdę powalające. W dodatku powierzchnia ogrodu niesie ze sobą ogromne możliwości aranżacyjne. Podstawą wyposażenia są meble do ogrodu. Popularnością cieszą się meble drewniane – wykonane z dobrej jakości surowca i dobrze zaimpregnowane będą odporne na warunki atmosferyczne. Dostępne są również meble rattanowe, metalowe lub aluminiowe. Praktyczną alternatywą (ze względu na łatwość utrzymania i lekką wagę) są meble do ogrodu z tworzywa plastikowego. W skład kompletu na taras często wchodzi też parasol, który można umocować w stole lub ustawić niezależnie w dowolnym miejscu. Dla tych, którzy lubią zażywać kąpieli słonecznych, poleca się zakup leżaków lub ogrodowych leżanek – to świetny sposób na relaks we własnym ogrodzie. Ciekawym dodatkiem ogrodowym są huśtawki i hamaki, które wizualnie można łatwo dopasować do stylu, w którym jest komplet na taras. Uroku każdemu ogrodowi doda roślinność – zasadzone kwiaty, krzewy, ale też stylowe donice, pergole czy klomby.

Balkon

Balkon ma niestety mniejsze możliwości aranżacyjne Niemniej istnieją rozwiązania, dzięki czemu można nawet najmniejszą powierzchnię balkonu wykorzystać maksymalnie. Komplet mebli na balkon czy komplet na taras to najważniejszy element. W zależności od wielkości balkonu, można zdecydować się na stół dwu- lub czteroosobowy. Z pośród ciekawych i praktycznych rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić miejsce, można wymienić składane krzesła, przymocowany do ściany stół, który również można złożyć. Ozdoby czy doniczki z kwiatami można zamontować na balustradach lub wykorzystać pergole. Nie trzeba wiele by nadać balkonowi przytulny i zachęcający klimat. Kluczem są piękne, wiosenne kolory, kwitnące rośliny w pięknych donicach. Warto zadbać też o oświetlenie, by komplet mebli na balkon mógł być używany również w długie, letnie wieczory i noce. Zarówno świeczki, klimatyczne latarenki oraz oświetlenie zewnętrzne polepszą balkonową aurę. Nawet niewielka przestrzeń balkonowa stanowi potencjał, który można ciekawie wykorzystać.

Categories Ciekawe