TOP

Zabiegi trychologiczne na łysienie telogenowe

Łysienie telegonowe zaliczane jest do chorób głowy, z którymi boryka się wiele osób w każdym wieku. Znane są przypadki, iż nawet u małych dzieci występują tego typu problemy. Łysienie telogenowe charakteryzuje się znacznym przerzedzeniem włosów. Może być jednorazowe lub przewlekłe. Jak sobie z nim poradzić? Jakie metody przynoszą szybki i co najważniejsze skuteczny efekt? Odpowiedź poniżej.

1. Jak wygląda łysienie telogenowe?

Łysienie telogenowe polega na stopniowym wypadaniu części włosów. Może się to odbywać podczas mycia lub czesania włosów. Osoby cierpiące na tę przypadłość nie zauważają zazwyczaj „wypadających” garściami włosów. Pierwszym znakiem choroby jest znaczne przerzedzenie włosów co jest widoczne, gdy przyjrzymy się szczególnie miejscom przy skórze głowy.

2. Co powoduje tą chorobę?

Mimo, iż wielu specjalistów cały czas próbuje znaleźć przyczynę – jednoznacznie nie można stwierdzić, co wpływa na łysienie. U wielu osób łysienie telogenowe łączy się np. z brakiem odpowiednim witamin i minerałów, złymi wynikami, ukrytymi chorobami lub stresującym trybem życia. Inni, z kolei twierdzą, iż np. łysienie u mężczyzn ma podłoże dziedzinie i gdy dziadek i tata miał taką przypadłość, w dużym stopniu jest pewne, iż ich syn również może się z takim problemem borykać.

3. Zabiegi

Gdy po miesiącu, dwóch nie dostrzega się poprawy (mimo starań), warto udać się do profesjonalisty, by skonsultować z nim problem. Trycholog to lekarza, który zajmuje się problemami z łysieniem, dlatego też wykona on badanie oraz precyzyjną diagnostykę pozwalającą ocenić stan włosów oraz cebulek. Trycholog takiego pacjenta również skieruje na odpowiedni zabieg. Zabieg ten musi być dobrze dobrany do problemu. I tu pacjent może zostać skierowany na jeden z kilku dostępnych w klinikach zabiegów. Może to być np. mezoterapia skóry głowy, która polega na na wprowadzaniu aktywnych składników bezpośrednio do skóry. Mezoterapię dzieli się na: igłową, mikro-igłową oraz bezigłową. Dzięki tej metodzie łysienie u mężczyzn bardzo szybko może być zażegnane. Kolejnym zabiegiem, przynoszącym oczekiwane rezultaty jest tzw. karboksyterapia. Zabieg ten polega na śródskórnym oraz podskórnym zaaplikowaniu dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla w tym przypadku ma za zadanie przyspieszyć wzrost włosa. Innym dość znanym zabiegiem jest kriomasaż, który dzięki niskim temperaturom działa na skórę głowy podtlenkiem azotu. Przerzedzenie włosów już po kilku zabiegach jest znacznie mniej zauważalne.

Categories Zdrowie i Uroda