TOP

Na zachętę dla leniuszków

Twoje dziecko po szkole najchętniej siada przed telewizorem albo komputerem i niespecjalnie wykazuje chęć do tego, aby zainteresować się czymś innym? W takim razie, rodzicu, musisz sam wziąć sprawy w swoje ręce i zaprowadzić je na przykład na pokazy dla szkół, być może połknie jakiegoś bakcyla.

Jest w czym wybierać


Są takie pociechy, i to zarówno maluchy jak i starszaki, które raczej nie wykazują konkretnych zainteresowań jakąś daną dziedziną czy to sportową czy naukową. W takim wypadku koniecznie trzeba im pomóc.
Owszem nauka, lekcje i ich odrabianie zabiera dużo wolnego czasu, ale warto jednak byłoby poświęcić go też na przykład na aktywność fizyczną czy też na naukę lub rozwijanie umiejętności. Argumenty, że w szkole czy ośrodkach kultury nie dzieje się nic ciekawego można włożyć między bajki, bo już po samej ilości pokazów w szkołach wiadomo, że jest w czym wybierać.

Wszystko w rekach rodziców


Jak zatem zachęcić dziecko, żeby przełamało się i spróbowało czegoś nowego? Z pewnością nie jest to łatwe, ale los rodziców raczej do prostych nie należy i nasza w tym głowa, aby dziecko nie siedziało w domu z założonymi rekami i wgapiało się w telewizor czy komputer.
Warto zorientować się czy ostatnio odbywały się jakieś pokazy dla szkół i w jakiego rodzaju zajęciach można brać udział. Nie ma co liczyć, że dziecko samo nas poinformuje i coś zaproponuje. Można też doradzić się pani wychowawczyni, w czym dziecko jest dobre i mogłoby się rozwijać lub w czym musiałoby się podszkolić.

Przykład idzie z góry


Nie ma też nic lepszego niż sytuacja, gdy czas wolny rodzic spędza razem z dzieckiem, trzeba jedynie znaleźć jakąś wspólną pasję. Może być to cokolwiek, na przykład piłka nożna, tutaj można nie tylko razem ćwiczyć na podwórku, wspólnie wybierać się na treningi, ale też przykład kibicować lokalnej drużynie.
A może sami też coś ćwiczyliśmy w dzieciństwie i uda nam się zaszczepić to zainteresowanie także naszej latorośli. Jeżeli będziemy tylko zachęcać dziecko najzwyczajniej wypychając je z domu to skutek może być gorszy od sytuacji początkowej.

We wspólnocie siła


Jeżeli wymienione sposoby nie skutkują to zapytajmy rodziców koleżanek i kolegów naszego dziecka, co ich pociechy robią w wolnych chwilach, jakie oni wybrali zajęcia z pokazów dla szkół. Może wystarczy tylko nieco zasugerować i wspomóc się opinią rówieśników? Z pewnością warto spróbować, a trenowanie razem z przyjacielem czy przyjaciółką może być wspaniałym pomysłem na czas wolny.

Ciekawe pokazy dla szkół organizuje Universytet Rozwoju

Categories Pozostałe
https://amtm.pl/nowoczesna-i-rozwinieta-organizacja/ https://annbradforddesign.com/sklep-z-akcesoriami-do-jazdy-konnej/ https://greaterrangedj.com/pomysl-na-mvp/