TOP

Zakochać się w architekturze

Nasze domy z ogrodami są czymś więcej niż posesjami czy realizacjami – są spełnieniem marzeń o doskonałości, także tej egzystencjalnej. Tworzymy je nie dla nich samych, ale dla upiększenia naszego życia, które ma być idealne niczym zakończenia w bajkach. Kreujemy poniekąd prywatne zakątki idylliczne, w których sprzęty, rzeczy, konstrukcje – służyć mają emocjom. Potrzebujemy przedmiotów nie tylko po to, by trwać i przeżyć, ale po to by rozwijać miłość i szczęście.

Miłosna architektura

Architektura może mieć miłosny wymiar, kiedy sprzyja powstawaniu domu pełnego ciepła i miłości. W sensie dosłownym, gdy dzięki zastosowanym technologiom żyje się milej i łatwiej. Ale też w sensie estetycznym – gdy dom od zewnątrz prezentuje się uroczo i jakby zapraszająco. A w środku zachwyca wnętrzami pełnymi przytulności, wdzięku, kolorów. O obie strony miłosnej architektury pomogą nam zadbać okna pasywne firmy Internorm wypełniające nasz świat światłem i ciepłem.

W uroczym stylu

Na okna-internorm.pl przekonamy się, że okna mogą też kreować styl miłosnego domu. Sprzyja temu chociażby romantyczna linia ambiente od Internorm. Okna jakby stworzone do uroczego domku, w którym kwitnie miłość i szczęście. Stylizację można rozwinąć w kierunku rustykalnym, decydując się na drewniane dodatki (w pomieszczeniach, w ogrodzie, w zakątkach ogrodowych) z elementami folkloru. Okiennice uwypuklą charakter takiego budynku otoczonego różnorodnymi kwiatami czy porośniętego bluszczem.

Uroczo zaprezentuje się też dom w stylu romantycznym, nawiązujący do wdzięku dawnych dworków, w których sztuka i natura znajdowały się blisko siebie. Styl ambiente łączy w sobie swobodę, artyzm i naturalność. Eksponuje pewną lekkość bytu pośród prostych, ale jakże doskonałych form. Daje osłodę w gorzkiej codzienności.

Categories Dom i Wnętrze