TOP

Zamiast ogrodu

Wiele osób marzy o własnym ogrodzie, w którym znajdzie się zarówno miejsce na roślinność, teren rekreacyjny, jak i ogródek z warzywami. Nie każdy może jednak takie marzenie zrealizować. Co zatem możemy zrobić i jak, chociaż częściowo, zastąpić sobie ogród, jeśli na przykład zajmujemy małe mieszkanie w bloku?

Rośliny domowe

Jeżeli zależy nam na obcowanie z zielenią i lubimy pielęgnować rośliny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić kilka z nich nawet w niewielkim mieszkaniu. Bardzo modne od niedawna stały się na przykład palmy. Jest to jednak dość duża roślina i w bardzo małych mieszkaniach mogłaby zająć zbyt wiele miejsca. Kwiaciarze zatem coraz częściej oferują pojedyncze liście palmy, dzięki którym możemy niewielkim kosztem pieniędzy i miejsca stworzyć egzotyczny efekt w naszym mieszkaniu. Wystarczy wstawić takie liście do wazonu, jak klasyczne kwiaty.

Doniczki z ziołami

To, że mieszkamy w bloku nie sprawia, że nie możemy hodować pewnych roślin i ziół. Na balkonie możemy założyć doniczki z kilkoma popularnymi ziołami, z których często korzystamy w kuchni. Może to być na przykład bazylia, pietruszka czy koperek. Hodowanie ziół może dać sporo satysfakcji, a także ma wymiar praktyczny – sięgając po własne zioła dobrze wiemy, co właściwie jemy i że nie zawierają one niepotrzebnej chemii.

Działka

Dobrym rozwiązaniem, na które również decyduje się wielu mieszkańców bloków jest zakup działki rekreacyjnej. Jeśli mieszkamy w mieście, wybieramy raczej działkę na wsi. Jeździmy na nią w weekendy i podczas wakacji. Możemy tam cieszyć się świeżym powietrzem, ogrodem i błogim odpoczynkiem od betonu.

Wycieczki

Jeżeli brakuje nam obcowania z naturą, pamiętajmy, że duża część naturalnych obiektów jest ogólnodostępna. Każdy może pojechać do lasu czy nad jezioro. Daje to świetną okazję do poznawania nowych miejsc. W ciekawy sposób spędzimy tak czas z rodziną.
Te wycieczki wcale nie muszą być dalekie ani drogie. Na początku sprawdźmy, gdzie możemy się wybrać w najbliższej okolicy. Może pod miastem jest piękny park, w którym nigdy nie byliśmy? Na taką krótką wycieczkę można wybrać się nawet na rowerach, przy okazji spędzając więcej czasu w ruchu i na świeżym powietrzu.

Miejskie obiekty

Nie wahajmy się również sprawdzać, jakie miejskie obiekty są nam oferowane w ramach spędzania czasu z naturą. Nawet w największych aglomeracjach, w których może się wydawać, że otacza nas tylko beton, nie jest tak – mamy do dyspozycji również skwerki i parki. To co prawda tylko namiastka tego, czym dysponuje las. Spójrzmy na to jednak z pozytywnej strony – na spacer do parku możemy ładnie się ubrać, bo idziemy wybrukowaną ścieżką. Na wycieczkę do lasu trzeba się lepiej przygotować, założyć sportowe buty czy kurtkę, która, w razie czego, może się trochę pobrudzić. Nie dla każdego taki strój będzie komfortowy, więc spacery po parkach również mogą być przyjemną, miejską atrakcją, po którą warto sięgać.

Pozornie nic nie jest w stanie zastąpić ogrodu, ale istnieje wiele sposobów na obcowanie z naturą w inny sposób.

Źródłem artykułu jest strona http://www.tropiart.pl/plants/palmy-palmy-mrozoodporne.html

Categories Dom i Wnętrze
https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie szkolne