TOP

Kto powinien zdecydować się na badanie Nifty

Badania prenatalne można dzielić na kilka sposobów, najbardziej popularny wydaje się jednak podział na te, które są inwazyjne oraz te, które wykorzystują do testów krew matki, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia nie tylko dla niej, ale i dla płodu. Znakomitym przykładem takiego rozwiązania jest badanie Nifty, warto więc zastanowić się nad tym, kto powinien być nim zainteresowany.

Nifty nie jest badaniem refundowanym, nic więc dziwnego, że wielu przyszłych rodziców nie potrafi uciec od pytania o to, czy w ogóle warto się nim zainteresować. W pewnych okolicznościach trudno jednak o lepszy wybór. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby wówczas, gdy ciężarna ma już więcej niż trzydzieści pięć lat. Na badanie warto też zdecydować się wtedy, gdy wyniki przesiewowe budziły wątpliwości, a także w sytuacji, w której z wadami genetycznymi mieliśmy do czynienia czy to w bliższej, czy to w dalszej rodzinie. Warto jednak pamiętać, że badanie nie stanowi zagrożenia dla matki i dziecka, poddać może się mu więc każda kobieta od 10 do 24 tygodnia ciąży.

Badanie genetyczne – test Nifty

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat badania Nifty lub znaleźć placówkę gdzie można je wykonać sprawdź – testnifty.eu.

Categories Zdrowie i Uroda