TOP

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

 

Ubezpieczenie naszego samochodu czy motocykla jest obowiązkowe – wynika to z przepisów prawa. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwoli nam na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze zarówno w stosunku do innych kierowców, ale też pieszych czy rowerzystów. Co musimy wiedzieć o polisie OC? Czy istnieją inne polisy, którymi dodatkowo zabezpieczymy nasz samochód?

Ubezpieczenie OC – czym jest i gdzie je nabyć?

Polisa OC to obowiązkowy dokument, który powinien posiadać każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Ubezpieczenie samochodu poprzez zakup polisy OC pozwala nam na pokrycie szkód podczas kolizji, wypadków z naszej winy. Polisa OC jest obowiązkowa – jest to jeden z elementów sprawdzanych podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnego ubezpieczenia OC powoduje wysokie kary. Skąd wziąć polisę? Jaka jest jej cena?

Polisa OC sprzedawana jest w biurach ubezpieczeniowych, zarówno stacjonarnie, jak i online. Ta druga opcja wybierana jest coraz częściej, gdyż takie ubezpieczenie zakupimy bez konieczności wychodzenia z domu i straty czasu na stanie w korkach. Wysokość polisy OC zależy od wielu czynników, w tym od naszego wieku, wieku i marki naszego samochodu, tego, czy do tej pory jeździliśmy bezkolizyjnie.

Polisa AC i Assistance

Polisa OC to nie jedyne ubezpieczenie samochodu, które możemy wykorzystać. Dodatkowe, nieobowiązkowe polisy pozwolą nam spać spokojniej. AC czyli autocasco to polisa pozwalająca na naprawę naszego samochodu lub tez odzyskanie pieniędzy po jego kradzieży czy całkowitym zniszczeniu. Polisę AC możemy dostosować do swoich potrzeb poprzez określenie ich w umowie. Assistance to polisa pozwalająca czuć się bezpieczniej w podróży – w razie awarii samochodu pozwoli nam ona na skorzystanie z pomocy lawety, noclegu czy samochodu zastępczego.

 

 

Categories Motoryzacja
https://electraymartin.com/zbilansowana-dieta-sposob-na-zdrowie-i-dobre-samopoczucie/ https://e-halina.pl/czy-iso-27001-jest-w-stanie-pomoc-firmie/ http://capitalareafriendsoftransit.org/sklep-jezdziecki-skompletuj-swoj-zestaw/