TOP

Zwrot podatku ze Szwecji? To proste!

Szwecja od lat znajduje się w czołówce destynacji polskich emigrantów. Skomplikowany język, ostry klimat i różnice kulturowe nie zniechęcają tysięcy Polaków, którzy opuszczają ojczyznę i szukają szczęścia w Sztokholmie, Göteborgu czy Malmö. Trudy emigracji wynagradzają wysokie zarobki (pomimo braku godzinowej stawki minimalnej), komfort życia, powszechna znajomość języka angielskiego i piękne krajobrazy. Czy obawa o formalności urzędowe musi przekreślać Twoje szanse na przeżycie wielkiej przygody i zarobienie niemałej kwoty? Niekoniecznie!

Odzyskaj zwrot podatku ze Szwecji

Niezależnie od tego, czy rozważasz wyjazd na północ Europy na stałe, czy jedynie chcesz podreperować studencki budżet w okresie wakacyjnym, pamiętaj, że tylko legalna praca jest gwarancją bezpieczeństwa. Pracując w oparciu o legalne umowy i odprowadzając podatki do Urzędu Skarbowego w Szwecji, możesz w przyszłości liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty.

Aby rozliczyć się z fiskusem i odzyskać należne pieniądze, należy złożyć deklarację podatkową za ubiegły rok do 7 maja. Złożenie wniosku poprzedza skompletowanie niezbędnych druków, między innymi  dostarczonego przez pracodawcę dokumentu KU­10 albo KU­13, Inkomstdeklaration1 (rozliczenie roczne ze szwedzkiego urzędu), kserokopii dowodu osobistego lub paszportu, dokumentów uprawniających do przyznania konkretnych ulg i tym podobnych. Po złożeniu kompletu druków, musisz uzbroić się w cierpliwość – na zwrot podatku ze Szwecji możesz czekać około 6 miesięcy. Po tym czasie na Twój adres przyjdzie czek od szwedzkiego fiskusa.

Fachowa pomoc

Na polskim rynku funkcjonują firmy wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Na stronie zwrot-podatkow.pl znajdziesz dane do specjalistów, którzy bezstresowo i sprawnie przeprowadzą Cię przez całą biurokratyczną machinę.

 

Categories Ciekawe